O mnie

Cześć! Nazywam się Olgierd Kubiścik i witam Ciebie na moim blogu. Kiedy zakładałem tego bloga miałem pełno wątpliwości czy to ma jakikolwiek sens. Decyzja zapadła i od października 2017 roku dzielę się z Wami tym co mnie dotyka na co dzień.
Przede wszystkim, nie jestem osobą która ma wyjątkowe umiejętności. Jestem młodym, normalnym facetem który przeszedł wiele wzlotów i upadków. Od roku 2013 pracuję nad sobą, co przyniosło zaskakujące efekty.
Wszystko co tutaj znajdziesz to mój punkt widzenia przetestowany i poparty wieloma rozmowami, przemyśleniami i badaniami naukowymi. Można śmiało powiedzieć że.. rozwój osobisty zmienił mnie i drogę którą przeszedłem by się dzielić wiedzą.

Co mnie tutaj doprowadziło?

Odkąd pamiętam, różniłem się od rówieśników, zamknięty w sobie młody chłopak z wielkimi marzeniami zafascynował się informatyką. Zawsze chciałem czegoś więcej od życia niż osoby z mojego otoczenia. Problemem jednak było towarzystwo w którym się obracałem, ciągłe imprezy, brak pracy było zapalnikiem by coś zmienić. Internet, książki, filmy o rozwoju osobistym zaczynały zmieniać moje postrzeganie na świat, wpadłem w stan tz. flow który utrzymuje się po dziś dzień.

Zmieniło się…

Systematyczność bez której osiąganie celów jest niemożliwe, codziennie (z wyjątkiem całego dnia lenistwa) rozwijam się w kierunku który wybrałem kilka lat temu.
Samodyscyplina czyli najłatwiej mówiąc „wiem po co wstaję każdego dnia” pcha mnie do przodu, zmieniłem wyspę „kiedyś” na „teraz”
Planowanie pozytywnie wpłynęło na efektywność mojego dnia. Planuję cały rok z wyprzedzeniem dzieląc go na kwartały a po tem miesiące.
Otwartość z którą miałem niemały problem. Jaki introwertyk unikałem sytuacji w których czułem lęk i jeszcze bardziej zamykałem się w sobie.
Aktywność fizyczna stała się moim nałogiem, trenuję 2-3 razy w tygodniu, jeśli mam dłuższy okres odpoczynku czuje się po prostu źle.
Odżywianie wpływa na nasze samopoczucie tak jak aktywność fizyczna. Unikam produktów przetworzonych, z zawartością substancji słodzących i innych zbędnych dodatków.
Podróżowanie całkowicie przypadkiem stało się moją pasją. Staram się poznawać nowe miejsca tak często jak to możliwe głównie w wolnych weekendach.
Rozsądne wydawanie pieniędzy – znacie sytuację gdy żyjecie od wypłaty do wypłaty i nie wiecie gdzie te pieniądze się rozpłynęły? Tak, też wielokrotnie to przeżyłem i teraz wiem jak rozsądnie wydawać i oszczędzać.

Mój Cel

Moim celem jest pokazanie że mając kiepską sytuację zawsze jest jakieś wyjście. Nie ważne czy pracujesz na etacie za najniższą krajową, możesz mieć ciekawe życie i piąć się do góry.