Przyczyny naszego lenistwa

Lenistwo jest biologicznie uwarunkowaną skłonnością u ludzi. Każdy z nasz ma takie dni kiedy odkłada sprawy na później, niechętnie wstaje w rana, wykonuje codzienne obowiązki w pracy. I to jest zupełnie naturalne a w niektórych przypadkach wręcz zdrowe. Jeśli jednak nasze niechcenie urosło do tego stopnia że nie realizujemy tego co powinniśmy, czujemy że tkwimy w tym samym punkcie od dłuższego czasu może się to odbić negatywnie na jakości naszego życia.

Czy mnie to interesuje?
Czy kiedykolwiek doświadczyłeś w życiu sytuacji kiedy próbujesz zmusić się do wykonania danej czynności i nie byłeś w stanie tego wykonać?
Niechęć wykonania danego zadania zawsze pojawia się w sytuacjach w których mamy coś do zrobienia gdy tego nie lubimy, jesteśmy zmuszani lub nas to nie interesuję. Zawsze będziemy skłonni odkładać na później i szukać wymówek jak i innego ciekawszego zajęcia które niekoniecznie przyniesie nam jakąkolwiek korzyść.

Monotonność
Nasze codzienne życie opiera się na powtarzaniu tych samych czynności. Wstajemy rano z kubkiem kawy w ręce, zjadany śniadanie i wyruszamy do pracy. Powrót do domu, od czasu do czasu idziemy na zakupy a pozostałą część dnia spędzamy przed telewizorem lub komputerem. Ten schemat powtarza się od poniedziałku do piątku kiedy to skończymy pracę, aby wyruszyć w miasto z grupką znajomych. Odpoczywamy przy alkoholu od tego co nas spotkało. Soboty i niedziele zazwyczaj spędzamy w centrum handlowym z rodziną i tak nasze życie się kręci, lata uciekają a my stoimy w miejscu wmawiając sobie że nie mamy na nic czasu.

Brak marzeń
Pamiętasz czasy dzieciństwa kiedy marzyłeś  by został policjantem, lekarzem, astronautą, prawnikiem, tancerzem czy też biznesmenem? Gdzie twoje marzenia się podziały, uciekły na zawsze czy cały czas o tym marzysz a nic z tym nie robisz?
Oczywiście, nie wszystkie marzenia z dzieciństwa są realne ale wiele z nich jest jak najbardziej do zrealizowania. Nie pozwól by inni decydowali o twych marzeniach bo bez nich godzisz się na nudną, szarą codzienność.

Brak określonych celów
Marzenia są bardzo ważne, ale bez planowania swoich dni często marnujesz sporą część życia które jest dla nas najcenniejszą walutą, jaka jest nam dana na tym świecie. Jeśli zaplanujesz swoją drogę, zapiszesz i dzień po dniu będziesz realizował to co chcesz osiągnąć po

Zbyt szybko się poddajesz
Większość ludzi których spotkałem na swojej drodze poddają się bardzo szybko. Podejmują kilka prób i rezygnują zwalając winę na czynniki zewnętrzne. Żyjemy w społeczeństwie które piętnuje nasze kroki życiowe a my słuchamy i zaczynamy wątpić w powodzenie swoich marzeń. Nie zastanawiamy się że ludzie którzy nasz dołują zazwyczaj nie mają nic konkretnego do powiedzenia bo nic w tym kierunku nie osiągneli. Warto jest usiąść i przemyśleć jak najbliższe otoczenie i to co oglądamy na nas wpływa, nie reaguj na każde negatywne słowo a zacznij słuchać samych siebie.

No comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *